OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

RRKST Čadca-Klub turistov Kysúc

Odznaky 100Jkm


Odznak 100 jarných kilometrov 2023 - 67. ročník

Zima pomaly odchádza a jar spolu s tradičným turistickým podujatím
"100 JARNÝCH KILOMETROV" opäť prichádza.

Turistické podujatie 100 JARNÝCH KILOMETROV pratrilo medzi dlhodobo obľúbené akcie najmä pre deti a mládež, nakoľko bolo spojené s odmenou v podobe odznaku. Aj keď spoločenská doba sa zmenila a mladí majú rôzne iné aktivity, tak aj naďalej pre turistov všetkých vekových kategórií ponúka 1. ŠK KST Turzovka každoročnú odmenu v podobe kovového odznaku 100 Jkm..

Aj keď zima a najmä u nás na severe ešte nepovedala svoje posledné slovo, pre tých, ktorí sa turistike nevenujú celoročne, nastáva čas kedy sa opäť dostanú na turistické podujatia. Už začiatkom marca sa v mnohých regiónoch začína ďalšia turistická sezóna. Klasických 100 jarných km, otvorenie jarnej alebo letnej sezóny, odomykanie jarnej prírody, jarné prebudenie, otváranie studničiek, alebo aj jarné kilometre - to sú vlastne rôzne názvy akcií, ktoré prichádzajú s prebúdzajúcou sa jarou.

Odznak 100 jarných kilometrov 2023 je vhodným spestrením a príležitosťou pre všetkých účastníkov -  bez ohľadu na vek, turistické skúsenosti a pod.  -získať do svojej zbierky jedinečnú odmenu za pobyt v prírode.

Podmienky na získanie odznaku v roku 2023, cena a ani spôsob objednania a zasielania sa oproti minulým rokom nemenia.
Kovový odznak sa prichytáva pinkou, tohtoročný odznak je opäť štvorcový so stranou cca 3 cm.

Plnenie náborového turistického odznaku 100 jarných kilometrov má veľmi jednoduché pravidlá.

Podmienkou na získanie odznaku je účasť na otvorení jarnej turistickej sezóny v odbore, regióne, účasť na jarných vychádzkach s vedúcim alebo cvičiteľom, alebo pochod v jarnom období.

Splnenie sa nedokladuje, je osobnou cťou každého účastníka. Odznak je vhodnou motiváciou a odmenou pre deti a mládež za činnosť v turistických oddielov mládeže, ale aj v rámci turistických krúžkov na školách, resp. centrách voľného času a samozrejme je vhodný aj pre všetky ostatné vekové kategórie.

 

 

Webová stránka bola vytvorená pomocou on-line webgenerátora WebĽahko.sk